Gelecek nesillere kaynakları tükenmemiş bir gezegen bırakmak dileğiyle,

 

Bundan 10 yıl önce 2013’te, No11 tabelası Asmalı Mescit Balyoz Sokak’taki 11 numaralı taş binanın üzerine asıldığında bir vizyonumuz vardı: Bu otelin, misafirlerine, ekip üyelerine, çevreye, yerel topluluklara ve tarihe karşı sorumluluklarının bilincinde, sürdürülebilir bir yönetim anlayışı ile işleyen bir otel olması için çalışmak... Bugün No11’in sürdürülebilirlik politikaları, uluslararası araştırmalara dayanarak organize ediliyor ve otelin vizyonunun, her çalışanının ve misafirinin önceliği olmaya devam ediyor.
 

Kurucusu, yatırımcısı, yöneticisi ve çalışanlarının yüzde 70’i kadın olan No11 Hotel ekibinin çoğu ilk günden beri bizimle. Çünkü biz, sürdürülebilirliğin doğaya saygıda olduğu kadar insanların birbirine karşı sorumluluğunda yattığına inanıyoruz.

Ekip üyelerinin bireysel gelişimlerine finansman ayırmayı bir kurum politikası olarak benimsiyor ve bu sayede çalışanların potansiyellerini keşfetmelerine olanak sağlayarak bir takım ruhu oluşturmayı önemsiyoruz. 

 

Misafirlerimiz için de durum farklı değil; ilk günden itibaren konuklarımızın her birini müşteri değil, misafir olarak gördük ve yıllar içinde No11 dünyanın her bir yanından müdavimler kazandı. 

 

NO11 Hotel’in  kurucusu ve yöneticisi Pera’lı bir kadın olan Ayşe Zeynep Sezerel. 

Ayşe Zeynep, 2020 yılında Global Sustainable Tourism Counsil’in (GSTC) Sürdürülebilir Turizm sertifika programını tamamladı ve konusunda uzmanlaştı. 2021 yılında ise GreenDestinations Marka Elçisi görevini yürütürken otelin uyguladığı çevre politikalarındaki bilgi birikimi ve gerçek deneyimini paylaşma görevi üstlendi.

Sosyal gelişim bakımından kendi büyümesini misafirlerinin ve personelinin bilgilendirilmesi ile paralel tutan Ayşe Zeynep, personelinin eğitim ve gelişimine finansman ayıran bir yönetim anlayışını benimsiyor. Çevre koruması, atık yönetimi, enerji tasarrufu ve sürdürülebilir tedarik zinciri konularında misafirlerini her fırsatta bilgilendirmeye çalışıyor. 

 

Çevresel sosyal sorumluluklarını yerine getirmek için 2020’den beri uluslararası Yeşil Anahtar kriterlerini uygulayan No11, İstanbul’un ilk eko-etiketli bağımsız küçük şehir oteli ve özellikle atık yönetimi alanındaki uygulamaları ile diğer küçük işletmelere örnek oluyor. Küçük ölçekli bir işletme olmasına rağmen, atık yönetim sistemini ve organizasyonunu kendi bünyesine kurmuş ve örnek olacak atık ölçümü sistemleri geliştirmiş olan No11, rutin tüketimlerinde yerel küçük üreticilerden oluşan bir tedarik zinciri seçmeye özen gösteriyor. Otel, endüstriyel tarım ve hayvancılığın değil; küçük üreticilerin desteklenmesine çabalıyor, zaman zaman karından keserek küçük üreticiden alışverişe destek oluyor. Ve sene de bir kere sürdürülebilir seyehat ürünü üreticilerine lobide bir kermes kurarak beyoğlundaki müşterileri ile yüzyüze tanışmalarına olanak sağlıyor. 

 

Ayrıca No11 Hotel, mahallesindeki komşu işletmeler ile iş birliği içerisinde, Beyoğlu’nun tarihi ve kültürel yapısının korunması için yapılan çalışmalara tam destek veriyor; sivil toplum kuruluşlarına katkı sağlıyor. Açıldığı günden beri Beyoğlu’ndaki çeşitli sanat kuruluşlarıyla barter usulü konaklama imkanları sunuyor, bireysel yerel sanatçılara imkanı dahilinde sponsorluklar sağlayarak mahallenin döngüsel ekonomisine katkıda bulunuyor.

 

Biz No11’de, insanın insanla ve insanın doğayla sürdürülebilir ilişkisini güçlendirmeye ve atıksız bir dünya hayalimizi her gün hatırlayarak keyifle yaşamaya devam ediyoruz.
Sizi de bu güzel, küçük, yeşil otele bekleriz!