Sürdürülebilirlik adına ilk adımı attığımızı siz değerli  misafirlerimiz ile paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz ve dünyayı kurtarmakta kendimize küçük bir rol bulduğumuz bu yolculukta bizi yalnız bırakmayacağınızı umuyoruz. Benimsediğimiz bu yeni sürdürülebilirlik politikamız ve oda kurallarımız hakkında daha fazla bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

Umarız okumaktan zevk alırsınız!

Sevgiler

No11 Takımı 

*****

We are happy to announce to our valuable guests that we have taken the first step towards sustainability and adopted a new environment policy. We hope you’ll be joining us on this journey to take our part saving the planet! You can find more information about our sustainability policy and room rules down below.

We hope you enjoy reading!

Best

No11 Team

 

HELP US KEEP OUR PLANET ALIVE!

Dear Guest,

Everyday tons of cleaning products and thousands of liters of water is put to waste by the hospitality industry. Considering even our smallest support can help, we have adopted a new Waste Reduction, Cleaning & Recycling Policy that is mostly based on reducing our waste, sorting waste, sending all paper and glass waste that we collect to recycling units, using eco-friendly cleaning products and recycled paper.
If you are also conscious on how we are polluting the world, please give us a hand and try to minimize your cleaning needs.
What you can simply do is:

 •  Leave all your glass & clean paper waste on the tables and not put it together with leftovers or other materials.

 • Do not throw your complimentary water bottle and ask to fill it for free at the reception to not waste the glass bottle. You can also buy yourself a water container to fill for free during your stay.

 • Try to use your towel at least twice  during your stay. In universal hospitality language towels on the floor means change but we want you to be conscious before throwing them.

 • No11’s procedure is to change your sheets every three nights but if you want further changes please hang the “Time to Change” door hanger if you really need an extraordinary change. 

 • If you hang only “Green Clean my Room” sign, your room will be made up, garbage collected without changing your towels and sheets.

 • Do not leave your energy card on when you’re leaving the room. L signed plug will work without it to charge your personal devices.

 • For everyday you ask a Green Clean, we will gladly offer you a complimentary cup of coffee or tea in the lobby and a seasonal surprise gift at the end of your stay.

  Thank you for taking care of this amazing planet called The Earth!

  Team No11

GEZEGENİMİZİN YAŞAMASI İÇİN BİZE YARDIM EDİN!

Değerli Misafirimiz,

Her gün tonlarca temizlik ürünü ve milyonlarca litre su,
konaklama endüstrisi tarafından israf edilmektedir. Desteğin küçüğü büyüğü olmaz diyerek, çoğunlukla atıklarımızı azaltmayı ve ayırmayı temel alan, topladığımız tüm kağıt ve camları geri dönüşüm ünitelerine gönderdiğimiz ve çevre dostu temizlik ürünleri ile geri dönüştürülmüş kağıtlar kullandığımız yeni bir Atık Azaltma, Temizlik ve Geri Dönüşüm Politikası benimsedik.
Eğer siz de, biz insanlar tarafından oluşturulan bu kirliliğin Dünyamıza ne kadar ciddi zarar verdiği konusunda hassassanız, lütfen bize yardımcı olarak temizlik ihtiyaçlarınızı en aza indirmeye çalışın.
Basitçe yapabilecekleriniz:

 • Tüm cam, plastik ve temiz kağıt atıklarınızı masaya bırakıp
  diğer atıklarla karıştırmamak.

 • Karşılamada size ikram ettiğimiz su şişesini atmayarak resepsiyondaki sebilden ücretsiz doldurulmasını istemeniz. Veya kendi suluğunuzu kullanarak sebilimizden ücretsiz doldurmanız.

 • Konaklamanız süresince havlularınızı en az iki kez kullanmaya çalışmak. Küresel konaklama dilinde yerdeki havlular kirli demektir ama biz onları yere atarken daha bilinçli olmanızı rica ediyoruz.

 • Otel prosedürümüz çarşaflarınızı üç gecede bir değiştirmektir ama olağan dışı değişiklik isterseniz “Değişim Zamanı” kapı askısını asabilirsiniz.

 • Sadece ‘‘Yeşil Temizlik’’ kartını asarsanız havlu ve çarşaflarınız değiştirilmeden odanız toparlanacak ve çöpleriniz alınacaktır.

 • Lütfen enerji kartını odadan ayrılırken takılı bırakmayınız. L ile işaretli prizler kartsız çalışmaya devam edecektir.

Yeşil Temizlik’in yeterli olduğu her gün için, size lobide bir fincan kahve veya çay ikram edeceğimizi ve konaklamanızın sonunda mevsime uygun bir hediyemiz olacağını da belirtmek isteriz.

Dünya adındaki bu muhteşem gezegeni koruduğunuz için
teşekkür ederiz!

No11 Ekibi

SUSTAINABILITY TIPS

We’ve told you we were going to take huge steps in terms of sustainability in the new year!
Of course we can not do this by our own. So we have prepared 11 tips for our dearest guests who wants to be green travelers or just mind their carbon footprint while traveling. We hope you like the tips!


1. Carry a Reusable Water Bottle
2. Carry a Reusable Coffee Tumbler
3. Carry a Foldable Shopping Bag
4. Use Your Towels & Slippers At Least Twice During Your Stay
5. Carry Your Own Travel Beauty Kit
6. Please Be Patient For The Sheets To Be Changed Every 3 Nights
7. Separate Waste That You Can Not Reduce in the Room
8. Prefer Apps Instead Of Maps
9. Use Public Transportation
10. Use Shared Scooters and Bikes
11. Buy Local, Eat Local


▪️▪️▪️

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK İPUÇLARI


Yeni yılda, doğaya daha da saygılı bir otel olmak için farklı adımlar atacağımızı iletmiştik!
Tabii ki bunu tek başımıza yapamayız. Sevgili konuklarımızın da bize yardımcı olmaları ve genel olarak çevreye duyarlı biçimde seyahat etmeleri için 11 tavsiye hazırladık.


1. Su Matarası Kullanın
2. Kahve Matarası Kullanın
3. Katlanan ve Tekrar Kullanılabilen Alışveriş Torbası Edinin
4. Havlu ve Terliklerinizi Konaklamanız Süresince En Az İki Defa Kulanın
5. Şahsi Kişisel Bakım Eşyalarınızı Kullanın
6. Çarşaflarınızın 3 Akşamda Bir Değiştirilmesi İçin Sabrınızı Rica Ederiz
7. Odanızdaki Geri Dönüşümlü Çöpleri Ayrıştırmayı Unutmayın
8. Kağıt Haritalar Yerine Mobil Uygulamaları Tercih Edin
9. Toplu Taşıma Kullanın
10. Paylaşımlı Scooter ve Bisiklet Kullanın
11. Yerel Satın Alın, Yerel Tüketin

 

Taking another step to go #ZEROWASTE!


Californian red worms are now on duty in our compost box at the terrace to transform all our coffee, tea and vegetable waste into fertilizer.

*****

#SIFIRATIK olma yolunda attığımız bir adım daha!


Terasta kurduğumuz kompost kutumuzda görev başında olan solucanlarımız, artık tüm kahve, çay ve sebze atıklarımızı gübre haline getirmek için çalışıyorlar

We are switching, a Turkish classic with its heritage and quality, Eyup Sabri Tuncer brand shampoos, hair conditioners and shower gels from small sized bottles to 600 ml bottles in order to increase our support to the environment.⠀

Thus, with every 1 big bottle, we prevent 20 small plastic bottles from returning to nature as waste!

⠀*****

No.11'in banyolarında kullandığımız, tarihi, kalitesi ve kokusu ile çok sevdiğimiz Eyüp Sabri Tuncer marka şampuan, saç kremi ve duş jellerini, çevreye olan katkımızı artırmak için buklet şişelerden, 600ml'lik büyük şişelere geçiriyoruz.⠀

Böylece her 1 büyük şişe ile, 20 tane küçük plastik şişenin doğaya atık olarak dönmesini engelliyoruz!

 

Mask and glove pollution in the streets spreads the virus and causes serious damage to the environment.  We added a special box to our garbage separation units.  According to the recent circular, we had to wait 72 hours, seal them in two plastic bags and give it to the garbage truck together with "household waste". We hope that Zero Waste project and related authorities will find a better solution in a short time.

♻️

Sokaklarda ki maske ve eldiven kirliliği  hem hastalığı yayıyor hem de çevreye çok ciddi zarar veriyor. Biz çöp ayırma ünitelerimize onlara özel bir kutu ekledik. Genelgeye göre 72 saat bekletip 2 çöp torbasında iyice kapatıp "evsel atık" ile beraber çöp arabasına vermemiz gerekiyormuş.  Sıfır Atık projesinin ve ilgili mercilerin kısa zamanda daha iyi bir çözüm bulması dileğiyle.

BEYOĞLU GREEN AREA MAP

Choosing to stay in the heart of a metropol doesn't mean that you can't reach a park in minutes and smell grass and trees anytime you want. Here is the map for closeby greeneries.

BEYOĞLU YEŞİL ALAN HARİTASI

Açık hava iyi gelir. Şehrin tam kalbinde kalmak birkaç dakikada bir yeşil alana ulaşıp ağaç, çimen kokusu alamayacaksınız demek değil. Haritacılığı sevdiğimizden, bu pazar yakınımızda ki yeşil alanları gösteren bir harita paylaşalım dedik.